04 lipca 2007


STRASZNIE TĘSKNIĘ...

BYĆ MOŻE OD WRZEŚNIA POWRÓCĘ...

Po pierwsze! Rzecz w tym
, aby doskonalić charakter!
Po pierwsze! Rzecz w tym , aby bronić prawdziwości drogi!

Po pierwsze! Rzecz w tym , aby rozwijać siłę ducha !
Po pierwsze! Rzecz w tym , aby szanować etykietę !

Po pierwsze! Rzecz w tym , aby gorącość nie przesłaniała męstwa !

"(...) jeśli zabierzecie mi moje karate to Co mi zostanie? Trenowałem na drodze karate przez ponad pół wieku. I nie umiem nic innego. "

"Jeśli to możliwe nie chciałbym umrzeć leżąc w łóżku, ale zaabsorbowany treningiem, na podłodze dojo jak wytrwały, stary dąb niechętny do rozsypania się."


"Przezwyciężenie szalejącego byka w bitwie nie jest przeznaczone wyłącznie Mas Oyamie. Ty także możesz to zrobić. Jeśli jesteś chętny zaryzykować, postawić na to swoje życie, mógłbyś tego dokonać bez doznania niepowodzenia. Ale nie koncentrujesz swoich wysiłków wystarczająco. Twoje energie są r
ozproszone w pogoni za dobrobytem i miłością a tylko trochę trenujesz karate. To jest właśnie przyczyna dlaczego nie wykorzystujesz całego swojego potencjału. Zawsze myślisz o czymś jeszcze więc cokolwiek robisz twoje wysiłki nie są kompletne. Jeszcze z tak rozproszonymi myślami nigdy nie zostaniesz mistrzem niczego. Co do tego jestem pewien. "

"Miyamoto Musashi powiedział tak: ”Zapomnij o sobie i to “sobie” będzie żyło”. To jest duch drogi walki. Zaprzecz sobie i trenuj pochłaniając ryzyko istniejące w twoich wysiłkach. Zaprzeczenie siebie jest właśnie jego powrotem. "


"Zanim zapytasz: ”Jaki jest cel chęci zostania silnym?” Myślę, że powinieneś zapytać siebie samego: ”Czy będę miał satysfakcję z tego, że zawsze będę słaby?”


"Karate nie oznacza zwycięstwa, ale jest ideą, aby nie
przegrać"

"Jak trenujesz tak będziesz walczyć."

"Prawdziwą istotę drogi Budo można uświadomić sobie jedynie poprzez doświadczenie.
Wiedząc o tym, naucz się, by nigdy nie bać się jej wymagań."

"Jeśli nie pokonasz swojej tendencji do poddawania się zbyt szybko, twoje życie będzie prowadzić donikąd."

I jeszcze jeden: "MASAKATSU AGATSU" - kto nie wie co to znaczy niech poszuka w internecie:). Odpowiedzi proszę przesyłać na maila;).Cytaty znalezi
one w internecie

Na zdjęciu: AVI ROKAH

Brak komentarzy: